T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Hayrabolu Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Hayrabolu Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bebek Dostu

Güncelleme Tarihi: 26/09/2018

   
ANNE SÜTÜNE TEŞVİK VE EMZİRME POLİTİKAMIZ

1.    Hayrabolu Devlet Hastanesinde emzirmeye ilişkin yazılı bir politika hazırlanmış ve düzenli aralıklarla tüm sağlık personelinin bilgilerine sunulmuştur.

2.   Hastanemizde çalışan tüm personelimiz bu politika doğrultusunda eğitim almıştır.

3.   Hastanemizde hamile kadınlar emzirmenin yararları yöntemleri konusunda bilgilendirilmektedir.

4.   Hayrabolu Devlet Hastanesi doğumdan sonra ilk 1  saat bebeklerin anneleri ile ten teması kurmasını sağlayarak emzirmeye başlama konusunda yardımcı olunmaktadır.

5.   Hastanemizde anneler emzirmenin nasıl olacağı ve bebeklerden ayrı kaldıkları durumlarda sütün salgılanmasının nasıl sürdürebilecekleri gösterilip öğretilmektedir.

6.   Hastanemizde tıbben gerekli görülmedikçe 0-6 aylık bebeklere anne sütünden başka yiyecek içecek verilmemektedir. 6 aydan sonra uygun tamamlayıcı beslenme ilave edilerek emzirmeye devam edilmesi önerilmektedir.

7.   Hastanemizde anne bebeğin 24 saat bir odada kalacak şekilde oda düzenlemesi yapılmış olup bu uygulama benimsenmiştir.

8.   Hastanemizde anne bebeklerinin her istediğinde emzirmeye edilmektedir. Emzirme için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur.

9.   Hastanemizde emzirilen bebeklere anne memesi dışında hiç yan ürün verilmemektedir.

10.   Hastanemizde annelere, taburcu olduktan sonra emzirmeye devam edebilmeleri, karşılaştıkları sorunları çözebilmeleri, bebeğin ve kendinin kontrollerini yaptırabilmeleri açısından KADIN DOĞUM - ÇOCUK POLİKLİNİĞİNE ve diğer sağlık kuruluşlarına başvurabilecekleri konusunda bilgi verilmektedir.

11.   Hastanemizin her sahasında uluslar arası mama kodu uygulamaları benimsenmiş olup uygulanmaktadır.